Jakou hru chceš hrát? 

 22 dubna, 2021

Ariel Rea

Život ti vždycky rozdá nějaké karty. A jde o to, jakou hru s nimi hraješ. Zda hraješ hru oběti nebo hru tvůrce. Chceš hrát hru tvůrce?

Pozn.: text pokračuje pod videem a audiem.

Když hraješ hru oběti

Žehráš na život

Když hraješ hru oběti, žehráš na život, že ti rozdal i karty, které se ti nelíbí.

Neznáš pravidla hry

Hraješ hru a nevíš, jak ji hrát. Naslepo táhneš karty a čekáš, co se stane. Někdy si myslíš, že víš, o co v té hře jde. Ale ve skutečnosti pravidla neznáš.

Hraješ podle pravidel, která jsi převzal od svých rodičů a dalších lidí. Hraje se ti špatně a necítíš se vůbec dobře, ale hraješ stále stejně, protože tě nenapadne, že by tomu mohlo být jinak. 

Bojíš se, že uděláš chybu, a tak se za každou cenu držíš toho, co znáš.

Možná jsi ještě neviděl tuhle hru hrát jinak. A nebo jsi ji jinak hrát viděl, ale nebyl jsi připravený to rozpoznat. Dokonce sis možná myslel, že ten, kdo tuhle hru hraje jinak, je blázen a pomatenec.

Bojíš se vyložit karty na stůl

Myslíš si, že špatné karty znamenají, že jsi špatný člověk. Často se proto bojíš své karty vyložit na stůl, a tak je skrýváš.

Proměna špatných karet není možná

Netušíš, že máš moc špatné karty proměnit v dobré. A protože to netušíš, tak se to ani stát nemůže.

Bráníš se zásahům života

Když ti život do hry zasáhne, nerozumíš tomu, proč se to stalo, a tak se tomu bráníš. Utápíš se v pocitu bezmoci a zhrzenosti.

Vlastní pravidla nejsou možná

Netušíš, že je možné téhle hře porozumět a díky tomu si tvořit svá vlastní pravidla. A protože to netušíš, nejsi tomu otevřený a pak se to ani nemůže stát.

Druzí ti do hry zasahují

Necháváš druhé, aby ti do tvé hry kecali a zasahovali.

Když hraješ hru tvůrce

Přijímáš všechny své karty

Když hraješ hru tvůrce, tak víš, že karty, které máš, jsou volbou tvé duše. Víš, že každá karta má svůj hluboký význam a funkci ve hře života.

Postupně objevuješ pravidla hry

Jsi bdělý a neustále se učíš tuhle hru hrát.

Nespokojíš se s tím, co ti o téhle hře řekli tví rodiče a další lidé. Jsi připravený revidovat jejich verzi o tom, jak se tahle hra hraje. 

Jsi otevřený poznání, a proto se ti postupně daří spatřovat skutečná pravidla. Čím víc téhle hře rozumíš, tím líp se ti hraje. Postupem času stále více pronikáš do hloubky a všechno do sebe stále lépe zapadá.

Jsi odvážný a zkoušíš tuhle hru hrát novými způsoby. Díky tomu ji ještě lépe poznáváš a nacházíš různé způsoby, jak ji hrát. Chyby a neúspěchy tě neodradí. Víš, že jsou nezbytné k tomu, aby ses naučil tuhle hru hrát ještě líp.

Své karty neskrýváš

Nebojíš se ukázat své karty. Víš totiž, že špatné karty neznamenají, že jsi špatný člověk. Že jsou výzvou a příležitostí je proměnit v dobré.

Proměňuješ špatné karty

Víš, že máš moc Černé Petry proměnit na Esa a Žolíky.

Nebráníš se zásahům života

Když ti život do hry zasáhne a kartami ti zamíchá, víš, že je to jeho způsob, jak ti pomoci. Víš a přijímáš, že ti takto vytváří nové příležitosti se ve hře posunout na novou, vyšší úroveň.

Tvoříš si vlastní pravidla

Čím více rozumíš pravidlům a čím víc jsi ochoten a schopen se svými kartami tuhle hru hrát, tím víc jsi tvůrce.

Postupně si dokonce začínáš vytvářet svá vlastní pravidla. Rozvíjíš tuhle hru podle sebe, ale současně v souladu s pravidly života.

Tahle hra tě stále víc baví a vzrušuje. Víš, že jsi mocný tvůrce a zároveň setrváváš v pokoře vůči životu a zákonitostem téhle hry, kterou spolutvoříš.

Nenecháš si druhými do hra zasahovat

Víš, že jedině ty můžeš poznat, jakou kartou v dané chvíli táhnout, a tak si do své hry nenecháš nikým kecat ani zasahovat.

Tvá hra tvůrce pomáhá i dalším lidem stát se tvůrci

Víš dokonce, že skrze svou hru tvůrce můžeš pomáhat i druhým.

Ti, co jsou připraveni, si můžou všimnout, že se ti daří hru hrát jinak. Pozorují tvou hru a otevírají se tomu, že i oni mohou porozumět a hrát podobně jako ty.

Nasávají tvou radost a tvé vzrušení z téhle hry. Cítí, že existuje něco víc, než si dosud mysleli. Že tahle hra má úrovně, do kterých ještě nepronikli. To všechno do nich zasévá semínka, která jim mohou pomoci, aby i oni hráli hru skutečného tvůrce.

Chceš hrát hru tvůrce?

Vzrušující, ale nesnadná cesta

Připrav se na to, že to bude vzrušující cesta. Ale věz, že to nebude vždy snadné. 

Vnitřní proměna

Když chceš hrát jako tvůrce, znamená to, že se tvůrcem musíš stát. Bez tvé vnitřní proměny to není možné. Nejde jen okoukat pravidla a začít hrát jinak. Ty ta pravidla musíš objevit a cítit skrze sebe.

Jakmile se vydáš na tuhle cestu, už nic nebude jako dřív.

Budeš objevovat krásy i zapeklitosti téhle hry a budeš procházet vnitřní proměnou. 

Výzvy, těžké chvíle i krásné a mystické prožitky

Budeš čelit mnoha výzvám.

Budeš prožívat i těžké chvíle, které tě budou prověřovat a zároveň proměňovat.

Budeš ale prožívat i chvíle lehkosti a radosti, když se ti podaří táhnout kartou tak, jak je potřeba. Život tě v té chvíli krásně odmění, abys viděl, že žít může znamenat mnohem víc, než jen přežívat.

Budeš prožívat i krásné okamžiky, které jsi dosud neprožil. Budeš prožívat i mystické chvíle, které ti ukáží skutečné bohatství života. Procítíš, jak krásné a hluboké to je, být ve spojení se životem. Budeš jasně cítit smysl, který tvoje hra má. Někdy to bude tak krásné, že si pomyslíš, že za něco takového stojí i zemřít.

Růst

Budeš růst do nové, krásnější a čistší podoby sebe sama.

Jsi připraven?

Jsi připraven na tuhle cestu? Bude mi potěšením ti pomáhat. Ať už skrze články, audia, videa a další obsah, který jsem vytvořila a vytvořím. Moc ráda ti pomohu i osobně v rámci mých osobních služeb.

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.