Proč vznikl projekt Věda v souladu 

 12 dubna, 2021

Ariel Rea

Dozvíš se, pro koho je projekt Věda v souladu určen a co mě vedlo k jeho vytvoření. Také ti nastíním, jakým způsobem se můžeš zapojit i ty.

Pro koho je projekt určen

Jsi vědec nebo podporovatel vědy? Nebo tě zajímají mystéria života? Jsi člověk, který miluje život a který si přeje, aby se naše planeta stala zase čistou a krásnou? Pak je tento projekt určen právě pro tebe.

Budeš tu moci nacházet zajímavé a dost možná i přelomové informace. Pohledy do jiných vrstev a souvislostí, než jaké jsou běžně známé.

Je potřeba začít tvořit jinak

Není mi lhostejné, co se děje s naší planetou. Jak je drancována, znečišťována a ničena. Není už nač čekat. Je potřeba zasáhnout. Právě teď. Žádná záložní planeta není. Je na nás, abychom tu obnovili zdravou rovnováhu. Pro sebe i pro naše děti.

Nemusíme se vracet na stromy. Stačí, když vytvoříme čisté technologie. Technologie, které nejenomže nebudou naši planetu zatěžovat, ale dokonce budou podporovat život. 

Cítím jako svůj úkol být tím, kdo mnoha způsoby podpoří právě takové vědecké bádání, které bude vytvářet ty nejvyšší hodnoty pro život na planetě. Zejména zmíněné čisté technologie. 

Jak budu podporovat obnovu čistoty naší planety

Je to cesta šíření nových informací v podobě blogových článků. A jistě se časem ukáží i jiné cesty.
Je to i cesta konkrétní pomoci vědcům, kteří budou rezonovat s cíli a vizemi tohoto projektu. V tuto chvíli je to pomoc v podobě mých osobních služeb. Budu pomáhat vědcům v jejich růstu a k většímu vnitřnímu napojení na proud života a univerzální vědomí. Tak, aby byli schopni objevit a vyvinout potřebné čisté technologie.

Sebepoznání a vnitřní růst vědce totiž vnímám jako jeden z klíčových faktorů. Spolutvoří jeho schopnost přinášet světu objevy, jakých je tu nejvíce zapotřebí.

Až přijde čas, bude mi velkým potěšením podpořit zrod nových objevů formou brainstormingových campů v přírodě. Budu zde vytvářet potřebné podhoubí a zároveň i nezbytný rámec.

Tyto campy budou mimo svůj hlavní úkol podporovat vnitřní růst zúčastněných vědců a budování přátelství a spolupráce mezi nimi.

Spolupráci mezi vědci totiž vnímám jako jeden z nezbytných momentů. Čím více vědců se spojí ve společném záměru, tím větší hodnoty mohou vznikat. 

Možná bude potřeba, aby se spojilo mnoho vědců ve společném úkolu. V úkolu vytvořit přelomové objevy, které budou řešit ty nejpalčivější otázky znečištění naší planety.

Mám záměr vytvořit a vést nadační fond, který bude finančně podporovat konkrétní výzkumné projekty. Projekty, které budou řešit právě vědci otevření životu a vzájemné spolupráci.

Další cíl projektu

Ze svých zkušeností lékaře a člověka s velkou vnímavostí vidím, že dnes je věda v mnohém od života odtržená. Je často slepá ke svým vlastním omezením a chybí jí pokora. Proto se stává, že ne vždy patřičně interpretuje výstupy vědeckého bádání a experimentování. To je důvodem, proč některé vědecké výstupy a z nich vyvěrající doporučení zavádějí lidstvo špatnými směry. 

Evidentní je to kupříkladu u výživových doporučení týkajících se cholesterolu. Objevení určitého izolovaného jevu a některých souvislostí vedlo cestou lékařských doporučení k přímému poškození miliónů lidí a zvýšení míry jejich utrpení. Byla to však nezbytná cesta právě pro to, aby vědci a lékaři sami mohli spatřit, jak hýbou světem. V dobrém i špatném.

Proto je souběžným cílem tohoto projektu i určitá kultivace vědeckého prostředí. Ozřejmění jistých slepých míst vědy. Tak, aby obrovské investice do vědy a výzkumu, které se dějí, přinášely lidstvu ty nejvyšší možné hodnoty.

Cesta vědce jako cesta transformace vědy

Vědu však netvoří nějaký systém.

Vědu tvoří každý jeden vědec.

Každý jeden člověk se svým osobním vkladem, nasazením a lidskou zodpovědností. 

Proto cesta transformace vědy je cestou pokory, pravdivosti a vnitřního růstu každého jednoho vědce.

Jak můžeš planetě pomoci i ty

A i když třeba nejsi vědec, můžeš i ty přispět ke zlepšení současné situace na planetě. Můžeš šířit povědomí o tomto projektu, třeba sdílením článků, které tu najdeš.

Až vznikne nadační fond, můžeš do něj finančně přispět nebo šířit povědomí o něm. A třeba i aktivně oslovovat ty, kteří by se mohli finančně zapojit.

K tématu

Přehledně definované cíle, vize a prostředky projektu Věda v souladu najdeš ZDE.

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.