Proč už nepoužívám lubrikační gel 

 29 března, 2022

Ariel Rea

Lubrikační gel je nástroj, který není sám o sobě dobrý ani špatný, záleží na tom, proč a jak se používá. Ukážu ti, proč ho já sama již mnoho let nepoužívám. A mimoto ti ukážu mnoho souvislostí, které ti pomohou lépe porozumět sexualitě a třeba i zlepšit tvůj vlastní sexuální život.

projekt Ariel Rea

Lubrikační gel zachraňuje

Jsem si vědoma toho, že lubrikační gel či jiná zvlhčovadla zachránila již mnoho situací a jistě i mnoho vztahů a manželství. Já sama jsem jej svého času také používala. Tehdy, když jsem se chtěla milovat a nebyla jsem dostatečně vzrušená a tedy ani zvlhčená.

Třeba v období po porodech, kdy se hojila má porodní zranění. Jistě mi dá mnoho žen zapravdu, že zahájit milostný život poté, co byla tato nesmírně citlivá ženská oblast nastřižena nebo natržena a sešita, vyžaduje jistou dávku odvahy. Zvlášť ve chvíli, kdy se jizvy ještě stále ozývají a pobolívají.

projekt Ariel Rea

Proč je přirozené zvlhčení lepší

a) Chemikálie

V lubrikačních gelech jsou různé nepřirozené chemické látky, které nejsou úplně zdraví prospěšné. To je v tomto článku však jen tím vedlejším důvodem, který tu zmiňuji naokraj, pro úplnost.

projekt Ariel Rea

b) Připravenost ženy

Ponořme se však do toho hlavního, co je páteří tohoto článku. Tím je připravenost ženy k milování.

Pokud je žena zdravá, tak platí, že když je na milování vnitřně připravená, je automaticky dostatečně zvlhčená.

Ano, jsou různé nemoci a stavy, které mohou mít nepříznivý vliv na zvlhčení pochvy. Třeba Sjögrenův syndrom, který se vyznačuje suchostí sliznic, protože jsou autoimunitním procesem poškozeny slinné, slzné a další žlázy.

Ale pro většinu žen výše uvedená tučná věta platí.

projekt Ariel Rea

Co chceme od milování?

A teď jde jen o to, jaké milování chceš žít.

A) Zda ti stačí spojení, kdy žena není na hlubších úrovních na milování připravená, a tedy jde pak víceméně o fyzický kontakt pohlaví. Jedná se potom o spojení, které je o mnoho ochuzené. Neříkám, že je špatné, ale je ochuzené.

B) Můžeš ale prožívat milování, kde žena celou svou bytostí, tedy i na hlubokých úrovních touží po tom, aby do ní muž vstoupil. A tento proces vnoření muže a vůbec celý milostný akt si pak náležitě užívá. Je potřeba k tomuto podotknout, že prožitky ženy nejsou jen darem pro ni samotnou, ale obrovsky násobí vzrušení a rozkoš muže, protože v milostném aktu tvoří jeho energii oba dva spolu.

Teď se tu bavíme o milování v klasické podobě, kdy se muž zanoří do ženina lůna, do její pochvy. Při análním sexu je oproti tomu umělá lubrikace nezbytná. Ale to jen naokraj.

projekt Ariel Rea

Jak to mám já

Před mnoha lety přišel čas, kdy jsem cítila, že již se mnou uměle vytvořené zvlhčení není v souladu. Doznala jsem, že pokud nebudu dostatečně zvlhčená, znamená to, že ani nejsem na milování skutečně připravená, a tedy se ani nechci a nebudu s mužem milovat.

projekt Ariel Rea

Na co jsem se zaměřila

Spíše jsem se zaměřila na hlubší prozkoumávání své vlastní sexuality. Toho, co mě vzrušuje a co mé vzrušení oslabuje. Co mám ráda a co ne. Co se mnou ladí a co ne.

V podstatě šlo hlavně o to, všímat si svých pocitů a dalších nejrůznějších vnitřních signálů, které mi poskytly mnoho indicií k tomu, abych lépe poznala samu sebe.

projekt Ariel Rea

Proč následovat vnitřní signály a impulzy 

Milování je tak obrovsky rozmanitý a bohatý tvořivý akt, že není možné jet podle nějaké šablony, předlohy nebo představy. Pokud to děláš, pak klouzáš po povrchu a chybí tomu hloubka a intenzita, která se utváří v přítomné chvíli. Vše se tvoří v přítomném okamžiku, a je proto ideální reagovat na vnitřní signály v reálném čase, ve chvíli, kdy vznikají.

Těmito signály mohou být pocity, emoce, vnitřní volání, vnitřní obrazy, pocity v těle, energetické vjemy a další jemné počitky, které vycházejí z různých částí tvé bytosti a něco ti sdělují.

A aby to pro tebe bylo lépe uchopitelné, ukážu ti na příkladech dva z mnoha rozměrů, které to nabývá.

projekt Ariel Rea

Příklad č. 1

Projevuje se to třeba tak, že já jsem tím, kdo má poslední slovo v tom, zda a kdy do mě muž vstoupí. To znamená, že muž mi vyjeví, že by do mě už chtěl vstoupit, ale já jsem tím, kdo skrze vlastní vnitřní signály posoudí, zda už je ten správný čas.

Dokonce velmi často mám i první slovo, což znamená, že jako první muži nejrůznějšími způsoby (jak zrovna cítím) vyjevím, že toužím po tom, aby už do mě vstoupil.

Často je to velmi silné vnitřní volání, kdy toužím po spojení, toužím být vyplněna. Například cítím silný magnetismus mezi mým lůnem a mužovým penisem. Úplně cítím, jak moje energie proudí z lůna vzhůru a vtahuje energii muže dovnitř sebe. Je to tak silné a jednoznačné, že i kdybych o sexu netušila vůbec nic, ke spojení by přirozeně došlo.

Neznamená to však, že muž musí tomuto mému volání po vnoření ihned vyhovět. Někdy on sám prodlužuje čas, než do mě vstoupí proto, aby znásobil mou rozkoš. Pak zmírám touhou, aby už to udělal. A když pak do mě konečně vstoupí, je to často mnohem intenzivnější a bohatší prožitek pro nás oba.

projekt Ariel Rea

Jak dobře zvlhčení lůna funguje

Když jsem na spojení vnitřně připravená, pak zvlhčování funguje tak dobře, že jsem schopná během milování zmáčet prostěradlo. A toto nemá nic co do činění s ženskou ejakulací. 

Jak vidíš, tahle zvlhčovací funkce je přímo odvislá od vnitřní připravenosti ženy. Od jejího vzrušení a její touhy po spojení. A také od vzrušení a rozkoše, kterou během milování prožívá.

Mám své osobní zkušenosti s tím, že jsem v určitých energetických konstelacích s mužem schopná se zvlhčit a vnitřně energeticky připravit na milování během několika málo vteřin. Je to podobné, jako když si lízneš citronu a během okamžiku máš ústa plná slin. Podobně rychle a efektivně může fungovat i zvlhčení ženského lůna. Tedy pokud je žena dostatečně vzrušivá (schopná silného proudění životní energie) a zároveň dojde k energeticky silnému impulzu od muže.

Jsem vždy v úžasu a vděčnosti, jak je příroda dokonalá a jak vše nádherně funguje, když je člověk ve spojení se životem a sebou sama.

projekt Ariel Rea

Příklad č. 2

Dalším ilustračním příkladem je třeba to, po jaké poloze při milování toužímNěkdy nevnímám jasnou preferenci, a tak to nechám na muži, aby milování vedl. Pokud však sama vnímám jednoznačný vnitřní impulz, pak ho muži vyjevím. A většinou rád následuje můj návrh. 

Tyto signály se projevují třeba jako vnitřní obraz, který zachytím nebo jako pocit v těle. Třeba se toužím milovat klasicky misionářsky vleže nebo třeba cítím, že bych ráda, aby do mého lůna vstoupil zezadu a miloval mě takto. Pokud toto volání vyslyším, vše krásně funguje a milování si velmi užívám. A nejen já. Muž a žena jsou totiž při milování spojité nádoby.

projekt Ariel Rea

Iluze oddělenosti

V naší společnosti však v mnoha oblastech převládá silná iluze oddělenosti. To způsobuje třeba častou situaci, že muž místo toho, aby se skutečně miloval se ženou, ji použije pouze jako nástroj k vlastnímu uspokojení. Netušíc, že tak o mnoho ochuzuje nejen tuto ženu, ale i sám sebe.

Pokud žiješ už bez této iluze oddělenosti, pak je pro tebe mnohem snazší následovat své pocity. Protože víš, že když půjdeš přes sebe a nebude to ono, odrazí se to nejen v tvém vlastním prožitku, ale i v prožitku toho druhého.

projekt Ariel Rea

Závěrem

Tento článek ber jako inspiraci pro hlubší prozkoumávání tvé vlastní sexuality. Nebo třeba jako podnět k zamyšlení a otevření se novým obzorům. I třeba jako ochutnávku toho, co je možné. 

Rozhodně tu netvrdím a nechci tvrdit, že milování s lubrikačním gelem je špatné. Jen tu přináším svůj vlastní pohled, který tě může nějakým způsobem obohatit.

projekt Ariel Rea

K tématu

K tomu, jak vytvořit hlubší spojení během milování, se můžeš inspirovat v článku Kdy vzniká léčivé milování a proč je žena tím, kdo dává víc.

A inspirovat k tvorbě skutečně krásných a svobodných vztahů tě může i článek Můj tajný energetický milenec a bezpodmínečná láska v partnerských vztazích.

projekt Ariel Rea

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.