Proč nám příroda dělá dobře 

 22 prosince, 2021

Ariel Rea

Čeká tě mnohovrstevnaté sdělení, které ti ukáže mnoho souvislostí. Může tě inspirovat nejen k výpravám do přírody, ale i k vnitřním posunům. Zabrousíme tedy nejen do přírody, ale i do vnitřního světa lidí a dotkneme se i současné situace ve společnosti.

projekt živá planeta

Účinky přírody

Proč nám pobyt v přírodě dělá tak dobře? Jak je možné, že snižuje hladinu stresu, snižuje krevní tlak, zklidňuje puls, posiluje imunitní systém, harmonizuje psychiku i spoustu procesů v našem organismu? Co je tím tajemstvím? 

projekt živá planeta

Fyzická úroveň

Na fyzické úrovni je to zelená barva rostlin, krásný zpěv ptáků, vůně rostlinných silic, signální molekuly ve vzduchu, kterými se rostliny dorozumívají, nepřítomnost rušivého hluku, málo lidí, málo člověkem vytvořených věcí...

projekt živá planeta

Energetická úroveň

Na hlubší, energetické úrovni je to však něco mnohem víc. Je to tím, že:

1. Každá bytost v přírodě ví, kdo je. Borovice si nemyslí, že je smrkem.

2. Každá bytost plně přijímá sebe sama. Borovice si nemyslí, že je něčím méně než smrk. Je ráda borovicí.

3. Každá bytost žije sebe a svůj úkol, své poslání. Borovice ví, že jejím úkolem je být borovicí a růst tak, jak je jen možné.

Díky tomu se žádná bytost v přírodě neprotiví své identitě, svému sebeurčení a svému poslání.

projekt živá planeta

Co v přírodě cítíš?

Možná máš v přírodě pocit zvláštního klidu. Ale ve skutečnosti to není klid. Příroda a všechny bytosti v ní totiž velmi intenzivně žijí a neustále pulsují životem. Není to klid. Ovšem tyto bytosti žijí a dýchají ve společném rytmu. Díky tomu je nevnímáš jako rušivé, i když se hlasitě projevují. Vše tvoří dokonalý celek. Je to souhra.

projekt živá planeta

Co je ještě hlouběji?

Ale je tam ještě něco hlubšího než souhra. Něco, co tu souhru podmiňuje a umožňuje. A co to je? Prozradím ti to. Je to mír.

Všechny bytosti v přírodě žijí v míru se sebou sama. Žádná bytost v přírodě nebojuje sama se sebou. Proto tě pobyt v přírodě uklidňuje a harmonizuje. Není tam žádný vnitřní boj ani konflikt. Je tam hluboký mír. A když je tam mír, není tam boj. A pak tam je i souhra. Bytí ve společném rytmu.

projekt živá planeta

Naše lidské boje

My lidé jsme plni vnitřních konfliktů a bojů. Většinou si jich ani nejsme vědomi. A pokud jich v sobě máme hodně, promítáme je do svých vztahů a kontaktu s dalšími lidmi.

My lidé bojujeme spolu, proti sobě a vytváříme si v životech nejrůznější příležitosti k boji. Je totiž snazší bojovat s někým venku a zlobit se na něj, než si uvědomit, že ve skutečnosti bojujeme s druhými jen proto, že bojujeme uvnitř sami se sebou.

Když totiž obrátíme ty síly, které v nás vřou, ven vůči někomu jinému, přináší to jistý druh úlevy. Ale řešení to není.

projekt živá planeta

Jak z toho ven

Cestou je objevovat sebe sama. Zjišťovat, kdo jsem a jaká je moje přirozenost. Tvořit si život tak, abych naplňoval své bytostné potřeby a touhy. Objevovat své dary, radovat se z nich, oceňovat sám sebe a nepřipadat si menší než někdo jiný. Objevovat své poslání a žít ho.

projekt živá planeta

Mír a hájení hranic

Když utichnou tvé vnitřní konflikty a boje, uvnitř tebe se rozlévá mír. A pak žiješ v míru nejen sám se sebou, ale i s druhými. Nemáš potřebu bojovat. Jen si hájíš a chráníš své hranice. V klidu, v pevnosti a laskavosti, ale bez boje. Tam, kde tahle strategie nestačí, vyvineš větší razanci. Ale stále to není boj. Je to vymezení hranic.

A když nebojuješ, jsi vyladěný na žití ve společném rytmu. Tak jako všechny bytosti v přírodě.

projekt živá planeta

Společný rytmus

My lidé se velmi potřebujeme ladit na společný rytmus. Na rytmus ryzího, čistého, přirozeného, pravdivého a opravdového žití. Čím více nás bude, tím snadněji se budou přidávat i další.

Bude méně těch, kteří škodí celku jen proto, že sami vypadli z rytmu a jsou naprosto ztraceni a pohlceni ve svých vnitřních bojích, které pak projikují navenek. Současná situace ve společnosti je toho intenzivní ukázkou.

projekt živá planeta

Ty a tvá představa o tobě

Opouštěj vnitřní konflikty a boje, které pramení z toho, že nějaká část tebe bojuje proti jiné tvé části. Ovšem jedna z těchto bojujících stran ve skutečnosti nejsi ty, ale jen tvá představa o tobě.

projekt živá planeta

Tvé ryzí já a souhra

Opouštěj proto představy o sobě a objevuj své ryzí já. A teprve když ho objevíš, můžeš ho i žít. A když ho budeš žít, uvnitř sebe pocítíš hluboký mír.

A taky radost. Prostou radost z bytí, z toho, že jsi, že dýcháš, že vnímáš, že tu jsi.

A když budeš žít sám sebe, budeš zcela přirozeně žít a tvořit ve společném rytmu.

projekt živá planeta
projekt živá planeta

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.