Proč je přirozená sexualita čistá 

 11 března, 2021

Ariel Rea

Stále tu přežívá silné kolektivní přesvědčení, že je sexualita nečistá. Vnímám tu určité tendence si myslet, že žena, která má velmi kladný vztah k sexualitě, musí být nutně vilná. A že muž, který má velmi kladný vztah k sexualitě, musí být nutně chlípný. Ono to tak často skutečně je. Ale není to nečistota sexuality jako takové, je to nečistota těch konkrétních mužů a žen.

Pokud raději posloucháš, můžeš si přehrát audioverzi tohoto článku doprovozenou uklidňujícími záběry přírody.

Když dva dělají totéž...

Mohou dva dělat totéž a nemusí to být totéž. 

Žena nebo muž mohou milovat milování, a přitom mohou být zcela čistí. 

Protože sexualita a milování je ve své přirozené podobě čisté. Ten punc nečistoty tomu dávají ti, kteří sami v této oblasti ještě nedošli k přijetí a tím i k přirozenosti.

Neukotvenost

I proto je v oblasti duchovna tolik neukotvených lidí. Tito lidé se své sexualitě brání v domnění, že jaksi ke spiritualitě nepatří, či že se s ní dokonce vylučuje. Právě pro to přesvědčení, že je sexualita nečistá.

A přitom je to právě naopak.

Mystické sexuální prožitky

Sexualita ke spiritualitě patří a může být dokonce zdrojem mystických transformujících prožitků. Prožitků za hranicemi běžného prožívání. Prožitkům spojeným s velkým otevřením se životu, se zpřítomněním, prožitkům spojeným se vzájemným dotekem nejen těl, ale i duší. Prožitkům, které mohou být prožitky obrovské nirvány. Nirvány, po které mnozí touží, ale málokomu se něco takového prožít poštěstí. 

Nakročeno k těmto prožitkům mají právě ti, kteří žijí nejen svou spiritualitu, ale i svou sexualitu. Protože sexualita je jedna z bran k nirváně.

Sexualita versus sex

Zcela záměrně tu píšu o sexualitě a ne o sexu. Sexualita je totiž mnohem širší pojem. Znamená vše, co je spojené s mužsko-ženskou polaritou. Ne tedy jen sex - milování.

Radost ze života a protipólnost

Přijatá a přirozeně prožívaná sexualita je odrazem radosti ze života a zároveň i jejím zdrojem. Radosti z toho, že tu žijeme lidský život ve hmotném těle a toto tělo a jeho dary přijímáme a těšíme se z nich. Radosti z toho, že jsou muži a ženy nejenom odlišní, ale že jsou přesně a dokonale protipólní.

V mnoha vrstvách, principech a kvalitách jsou přesným opakem.

Tento opak přitom byl a je čistým záměrem při stvoření světa a tedy i při stvoření lidí, a proto je prožívání pohybu energií mezi protipóly ženy a muže také čisté. Je to život sám...

Dary zakotvení v těle a v sexuální identitě

Čím je žena více zakotvená ve svém ženství a čím je muž více zakotvený ve svém mužství, tím je polarita mezi nimi silnější, pohyby energií větší a prožitky intenzivnější. 

Proto má velký smysl zakotvovat se do těla a nořit se do své sexuální identity. Spojovat se se svým tělem, věnovat mu vědomou pozornost, prociťovat své fyzické bytí. Ladit se do svých ženských nebo mužských principů. Obojí je vlastně velmi úzce propojeno a nelze to zcela oddělit.

Pokud tedy toužíš prožívat intenzivní a vzrušující prožitky, cesta do těla je tím, co ti k nim pomáhá.

Přijetí vlastní sexuality

Pokud svou sexualitu skutečně přijmeš, znamená to, že cítíš radost z mužsko-ženských interakcí. Takovouto interakcí může být oční kontakt, dotek energetických polí, dotek hlasu, letmý fyzický dotek i něco ještě víc. Mohou to být milostné verše, může to být jakákoliv umělecká tvorba, i cokoliv jiného, co vyvěrá a vzniká z mužsko-ženské polarity. 

Radost z toho všeho však můžeš mít jen tehdy, když vůči mužsko-ženské polaritě v sobě nemáš velké překážky. Překážky, které by ti říkaly, že je to něco špatného.

Pokud se vše toto děje ve svobodě a děje se to v lásce a přirozenosti, je to čisté tak, jak jsou čistí ti, kteří to prožívají a tvoří.

Jak se nořit do své sexuální identity

Pokud by ses rád nořil do své sexuální identity, pokud by ses rád dozvěděl, jaké jsou nejhlubší mužské a ženské principy, aby ses na ně mohl ladit, mrkni na článek Nejhlubší principy ženy a muže a jak s nimi pracovat.


K přirozené sexualitě

K tomu najdeš více v článku Bezpohlavnost, tantra a přirozená sexualita.

A mnoho k přirozené sexualitě i k dalším tématům najdeš ve videu Video Proč je sexualita pro muže velmi důležitá a proč chápu všechny nevěrné muže.

Tématu přirozeného milování se dotýkám i ve videu Video Proč je nesmysl, aby si muž srovnávali penisy a 20+ atributů úžasného milence.


Proč a jak tvořit skutečně krásné a svobodné vztahy 

se dozvíš v článku Můj tajný energetický milenec a bezpodmínečná láska v partnerských vztazích.


Osobní pomoc pro tebe.

Pokud cítíš, že v této oblasti potřebuješ více pomoci, bude mi potěšením se s tebou setkat v rámci mých osobních služeb.

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.