Předvánoční provokace nebo možná ne 

 7 prosince, 2021

Ariel Rea

Malé nejen předvánoční zamyšlení pro tebe. Dneska budu hodně provokovat. A nebo možná ne. 🙂

projekt Ariel Rea

Odpolední šlofík

Uprostřed času, kdy v našem časoprostoru vrcholí hektické předvánoční přípravy, jsem se probrala ze slastného odpoledního šlofíku. Cítím se zakotvená a velmi příjemně uvolněná. Vnímám, že někdy je takový příjemný šlofík víc než hodina meditace. 

projekt Ariel Rea

Co teď cítíš, když tohle čteš?

A) 

Jsi uštvaný a nevíš co dřív a tahle skutečnost, že já si ve všední den odpoledne v klidu a míru usnu, je pro tebe jako nedostižný sen nebo tě dokonce dráždí a provokuje?

Pak se na chvíli zastav a zaposlouchej se do svých pocitů. Protože ti říkají jasnou zprávu. Toužíš právě po něčem takovém. Jen si to nedovolíš nebo nemůžeš dovolit. Pro ten druhý případ věz, že to nemusí být navždy. Taky znám nevyspání, péči o malé děti, náročnou práci, noční služby. Ale o to víc si užívám toho, co mám teď. 

projekt Ariel Rea

B)

Cítíš se inspirován a představa odpoledního spánku tě láká? Pak to někdy vyzkoušej. Jen pokud jsi hodně vyčerpaný a usneš na delší čas, můžeš se pak cítit jako praštěný a déle se probírat. Pak doporučuji nařídit si budíka, abys nespal tak dlouho. Někdy může stačit i 20 minut. 

projekt Ariel Rea

C)

Je ti to šumák, nic s tebou tahle zpráva nedělá? Pak šlofík pravděpodobně není tvoje téma a ani ho nepotřebuješ. 

projekt Ariel Rea

Je toho na tebe moc? Uber

Pokud v těchto dnech cítíš, že je toho na tebe moc, zkus si vybrat mezi dokonalostí zkříženou s uštváním a mezi bohémským přístupem zkříženým s vnitřním klidem a mírem.

Můžeš ubrat něčeho z tvých představ o tom, co bys měl všechno zvládnout. 

Já jsem dnes večer měla jít tančit do kruhu žen. A i když tanec miluji, dnes nejdu. Cítím, že potřebuji být v klidu a třeba budu slepovat cukroví. A taky na sebe prásknu, že mám trochu nepořádek v domácnosti. Raději bych měla uklizeno, ale ne za cenu toho, že budu mít nepořádek v sobě.

projekt Ariel Rea

Opouštěj plány a vnímej

Život mě taky hodně učil nelpění. Milionkrát se vysmál mým plánům proto, abych z nich ustupovala a byla otevřená alchymii existence, která se neustále vaří.

Zkus i ty zaposlouchat se do svého nitra a svých pocitů, které často hlava přehlasuje jen proto, že jí to dovolíš.

projekt Ariel Rea

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.