Jak je to s intimní vůní a zápachem 

 29 srpna, 2021

Ariel Rea

Co se podílí na tom, že žena nebo muž ve své intimní oblasti voní nebo naopak zapáchá? A jakým způsobem se přirozená intimní vůně promítá do sexuality? Na tyto otázky ti vzápětí odpovím.

Mylná přesvědčení

V dnešní době se hojně setkávám s názory, že je potřeba holit si pohlaví kvůli tomu, aby člověk v intimní oblasti nezapáchal. Že je to hygienické. A tvrdí se to obzvláště u žen. Tohle je ale naprosto mylné přesvědčení. Intimní zápach totiž vůbec není způsoben přirozeným porostem v podobě chloupků, ale hrají zde kardinální roli naprosto jiné vlivy.

Ženy mívají v intimní oblasti často takový čpavý kyselý zápach. Ovšem to, že je to běžné, neznamená, že je to přirozené a normální.

Příčina intimního zápachu

Intimní zápach je projevem vnitřní nečistoty. Zatímco intimní vůně je projevem vnitřní čistoty.

Pokud v intimní oblasti voníš, znamená to, že jsi na fyzické, energetické, emoční, mentální i duševní úrovni čistý. 

Pokud v intimní oblasti zapácháš, znamená to, že na některé z těchto úrovní (a často to bývá projeveno skrze více nebo všechny vrstvy) nejsi čistý.

Pokud v intimní oblasti zapácháš, pak nepropadej špatnému pocitu nebo pocitu viny. Je toho mnoho, co nás dělá vnitřně nečistými a často jsou to věci, které jsme si v průběhu svého života nevědomě nastřádali. Ber tuto informaci o vnitřní nečistotě jako  inspiraci a motivaci věnovat se sám sobě a své vnitřní očistě.

Do tvého subjektivního vnímání vlastní vůně se může promítat i to, zda přijímáš sám sebe, svou tělesnou schránku se vším všudy i svou sexualitu. A také to, jakou sexualitu žiješ.

Nemocní lidé a zápach

Jako lékař jsem se setkávala s mnoha nemocnými lidmi. Nemoci mají spoustu příčin a často se na jejich vzniku podílí právě vnitřní nečistota. Nezpracované nebo neprožité emoce, strachy, nejrůznější emoční zranění, nečistota úmyslů a záměrů, dlouhodobý stres a tlak, špatná životospráva, nezdravý životní styl atd. Tato vnitřní nečistota je pak příčinou nejrůznějších nerovnováh na fyzické úrovni a živnou půdou i pro nejrůznější mikroorganismy.

Proto jsem se často setkávala s lidmi, kteří mi zrovna nevoněli. Vzpomínám, jak jsem na jednotce intenzivní péče ošetřovala jednu ženu věkově tak okolo 50 let. Musím říci, že  jsem cítila její intimní nevůni na několik metrů. Měla totiž kvasinkový poševní výtok.

Často jsem tento zápach cítila i z lidí s cukrovkou. A to nejenom u žen, ale i u mužů. U nich bývá často přemnožená kvasinka a způsobuje takový nepříjemně nasládlý zápach. Stačilo být tak metr od daného člověka a hned jsem tušila, že má cukrovku.

Proč zakrývat a přebíjet zápach nestačí

Často se lidé snaží svou intimní nevůni přebít nejrůznějšími deodoranty a parfémy. Ovšem tohle je pouze kosmetické řešení, které navíc není úplně účinné.

Cestou k proměně intimní nevůně ve vůni je cesta k sobě, k rozpoznávání a žití svých skutečných potřeb, očišťování se od nejrůznějších nánosů a vrstev, pročišťování, odžívání a uzavírání nezpracovaných záležitostí, očista na fyzické úrovni v podobě detoxikace stravou a nejrůznějšími procedurami, cesta k přijetí sebe sama a k životu v souladu se svou přirozeností.

Je to cesta dlouhá, ale neskutečným způsobem promění celý život daného člověka, ozdraví ho na mnoha úrovních a přinese mu radostný a šťastný život, který bude provázen proměnou intimní nevůně v intimní vůni.

Proč indiánky sladce voní

Kdysi mi v paměti utkvělo to, co Mnislav Zelený Atapana, etnolog zabývající se indiány Latinské Ameriky, řekl o indiánkách. Zmínil se o tom, že indiánky v intimní oblasti nádherně sladce voní. Jejich vůně ale není dána jejich etnickým původem, ale právě jejich vnitřní čistotou. Žiji přirozeně, v souladu se sebou, v čistém prostředí atd.

Jak to mám já

Já v intimní oblasti sladce voním. Žádný kyselý nebo rybí zápach, žádné čpění. A to i když se v intimní oblasti z mnoha důvodů neholím. Více k holení a neholení najdeš v článku Kdy si neholit pohlaví a o ženské intimní jedinečnosti.

Je to dáno tím, že jsem uvnitř sebe čistá. Žiju sebe sama, svou přirozenost, své poslání, žiju v lásce, radosti a lehkosti. Pracuji se sebou tak, abych nebyla ve stresu nebo pod tlakem. Pečuji o své tělo skrze hodnotnou stravu a zdravou životosprávu. Žiju čistou přirozenou sexualitu, přijímám své fyzické tělo i svou intimní oblast, ze své sexuality se raduji.

Moje intimní vůně se postupem času stává čím dál tím sladší, a to i když "stárnu" (je mi 45 let).

Intimní a jiné zápachy nejsou totiž způsobeny primárně ani věkem, i když starší lidé častěji nevoní. Je to však dáno právě tím, že v průběhu svého života hromadí nejrůznější nečistotu ve svých strukturách.

Důkaz pro tebe

Abych ti tu mohla doložit, že intimní zápach skutečně není způsoben porostem v intimní oblasti, a že ani není pro ženu přirozený, udělala jsem si takový soukromý výzkum. Mnoho dní po sobě jsem zkoumala svou intimní vůni. Během některých těchto dnů jsem se dokonce i dost potila, protože to byly horké dny.

A tak jsem ráno (cca 8 hodin po posledním umytí) a poté i večer těsně před sprchou nebo koupelí (cca 24 hodin po posledním umytí) zjišťovala, jak se bude měnit moje intimní vůně. Doplňuji tu, že mám velmi citlivý čich, kterým často cítím i to, co jiní necítí. 

Zajela jsem rukou do svých intimních  záhybů,  a pak zjišťovala, zda voním nebo nevoním. A jak to dopadlo? Ani večer, tedy 24 hodin bez umytí (v těch výzkumných dnech jsem nepoužívala ani bidetovou spršku), jsem nezapáchala. 

Stále jsem sladce voněla, jen moje vůně postupem času sílila.

Proč řeší problém s intimní nevůní častěji ženy

Důvodem, proč mají ženy častěji problém s intimní nevůní je ten, že se žena snadněji stane vnitřně nečistou. A má to více příčin.

 1. 1
  Ženy častěji hrají roli hodných holčiček a více než muži potlačují svou přirozenost i své emoce.
 2. 2
  Ženy mají intenzivnější emoce, a pokud je neprožívají a neodžívají, rychleji si nasbírají větší emoční zátěž než muži.
 3. 3
  Ženám více škodí současný rychlý a hektický životní styl i orientace na výkon a výsledek.
 4. 4
  Ženy pečující o malé děti nebo své staré rodiče jsou často uštvané a vyčerpané.
 5. 5
  Ženy jsou v reprodukčním věku v oblasti svého lůna energeticky otevřené (to proto, aby mohla do jejich lůna při milování vstoupit duše dítěte)  a díky tomu nasávají do své pánve nečisté energie z okolí a od jiných lidí.
 6. 6
  Ženská pochva je místem, ve kterém se v případě nerovnováhy snadněji usídlí nějaká infekce.
 7. 7
  Ženy v rámci sexuality dávají víc než muži - muž při milování a hlavně při vyvrcholení vpouští do ženy svou vlastní energii. Pokud se žena miluje energeticky nepřipravená (sama necítí touhu, chce vyhovět apod.), a/nebo pokud se muž s touto ženou miluje bez lásky a respektu, jen proto, aby si ulevil, pak se žena takovýmto sexem energeticky znečistí. Více o tom najdeš v článku Kdy vzniká léčivé milování a proč je žena tím, kdo dává víc.

Jak se intimní vůně nebo nevůně promítá do sexuality

Možná už jsi slyšel, že partneři, kteří si vzájemně voní, se k sobě hodí. A platí to i pro vůně v intimní oblasti. Jejich vzájemná kompatibilita na mnoha úrovních (nejen genetická) se projevuje právě tím, že vnímají intimní vůni svého protějšku jako velmi příjemnou až oblažující.

V rámci sexuality hrají intimní vůně velmi důležitou roli. Jsou takovými feromony. Posilují vzrušení a vzájemnou přitažlivost, způsobují rozkoš.

Proto sexualita lidí s intimní nevůní může utrpět. Čichové vjemy totiž působí na nejstarší části mozku  a velmi silně ovlivňují naše pocity a emoce. Proto péče o svou vnitřní čistotu je tím, co pročistí i intimní vůni daného člověka a zlepší i jeho sexualitu.

Závěrem

Jak vidíš, problematika intimních vůní a nevůní má mnoho aspektů a mnoho souvislostí. A pokud jdeš po cestě k vnitřní čistotě a harmonii, nemusíš řešit svou intimní vůni.

K tématu

V textu jsem odkazovala na dva články, které ti mohou ještě více osvětlit toto téma a ukázat ti i mnoho dalších souvislostí.

Kdy si neholit pohlaví a o ženské intimní jedinečnosti

Kdy vzniká léčivé milování a proč je žena tím, kdo dává víc

Sdílením tohoto příspěvku pomáháš tvořit lepší svět.

Nejnovější příspěvky

Stačí kliknout na obrázek nebo název příspěvku.

ariel rea

o autorce

Ariel Rea - MUDr. Barbora Müllerová

doktor - terapeut - léčitel - vizionář - šaman - alchymista

Léčí bez léků, pomáhá zdravým i nemocným.